MotoGP, Német nagydíj: Az év versenye! | Grid Girls - Hostess, Modell, Szexy lányok, képek, videók, rendezvények, magazin, promoció
01_Ahogy az a száján jól látszik. Rossi a fejét is beverte pénteki esésekor

MotoGP: Az év versenye!

2011. július 21. csütörtök

Számtalan előzés mindhárom kategóriában, utolsó körben eldőlő párharcok, célfotó, amely kevés a döntéshez, hatalmas bukások. Héctor Faubel 1350 nap után újra a pódium legfelső fokán, Marc Márquez zsinórban harmadszorra győz, Dani Pedrosa szárnyal, Valentino Rossi mélyponton. Címszavakban ez volt
a Német Nagydíj, de nézzük részletesebben!

Karakterisztikájának köszönhetően a sachsenringi pályától izgalmas versenyeket reméltünk, és meg is kaptuk. A Német Nagydíj helyszíne hatvanegy méter híján a legrövidebb MotoGP-pálya a jelenlegiek közül (csak Laguna Seca rövidebb). Ennek köszönhetően a pilóták közötti különbségek is nehezebben jönnek ki, ami nekünk, nézőknek a lehető legjobbat eredményezi: izgalmas versenyeket. Valljuk be őszintén, a szezon feléhez érve, erre már nagy szükségünk volt.

A Chemnitz-től nem messze található aszfaltcsík tíz bal kanyar mellett csupán három jobbossal bír, ami tovább nehezíti az egész évben firtatott gumikérdést a MotoGP kategóriában. Hét balos forduló után jutunk el az utolsó jobboshoz, azaz egészen addig az abroncsok nem használt oldala folyamatosan hűl. Ennek és a hideg, szeles időjárásnak köszönhetően a pénteki első szabadedzésen egymás után potyogtak a versenyzők (Stoner, Elias, Rossi, Pedrosa), és csak a szerencsének volt köszönhető, hogy nem lett komolyabb bajuk, hiszen a 11-es kanyart ötödikben veszik, ami 220 km/óra körüli tempót jelent.

A szombati nap meglepetését Valentino Rossi hozta, és nem azzal, hogy végre egymásra hangolódtak a vörös ördöggel. Sőt! A kilencszeres világbajnoknak az utolsó előtti rajtkockába sikerült kvalifikálnia magát, ami szerinte is katasztrofális, főként a 250. nagydíja előtt. Nincs mit szépíteni, sem a GP11, sem a továbbfejlesztett GP11.1 nem működik az olasz sztár kezei között.

A pole pozíciókat Casey Stoner (MotoGP), Marc Márquez (Moto2) és Mavrick Viňales szerezte meg. Asseni esése után Loris Capirossi is visszatért, de az első edzés után visszalépett, és „átadta a helyét” a helyszínen tartózkodó Sylvain Guintolinak, aki a következő versenyen is jelen lesz, szükség esetére.

Amikor a célfotó sem dönt

Bár az előrejelzések zöme esőt jelzett vasárnapra, Katar és Le Mans után, idén harmadszor esőmentes hétvégét zártunk. (Hogy egészen pontosak legyünk, vasárnap este hétkor megérkezett az eső, de ez már csak a pakolást zavarta meg.)

A 125-ösöknél a célfotó alapján sem tudtak győztest hirdetni

A legkisebb kategória 27 körös versenyében 11 körrel a leintés előtt még heten meccseltek az első helyért. Ekkor Viňales állt az élen, aki egészen az utolsó körig tudta tartani a vezető pozíciót, míg a 3-as kanyarban Faubel, a 11-esben pedig Zarco is megelőzte. Az első hely sorsa végül utóbbi kettő között dőlt el. Néhány perccel a leintés után. Mivel a célfotó alapján sem tudtak különbséget tenni, hogy melyikük érte el előbb a célvonalat, a versenyben futott jobb kör alapján Faubelt hozták ki győztesnek.

Zarcónak tehát továbbra sem akar összejönni az első világbajnoki futamgyőzelem (Catalunyában 20 másodperces büntetést kapott, Mugellóban a leintés előtt kerülte őt ki Nico Terol), de esetében szinte biztosra vehető: ami késik, nem múlik.

Visszatérve Héctor Faubelhez, a spanyolnak utoljára a 2007-es Valenciai Nagydíjon sikerült nyernie, azon a bizonyos versenyen, amikor ugyan ő lett az első, de Talmácsi Gábort avatták világbajnokká. Ez az elsőség egyben a Dunlop 125. győzelme volt zsinórban a 125 kcm-es géposztályban. A sort még Casey Stoner nyitotta a 2003-as valenciai viadalon.

Ami az összetettet illeti, a szezon feléhez érve továbbra is Nicolas Terol vezet (166 pont), akinek előnye ugyan csökkent, de a 32 pontos fór Zarco előtt még mindig tetemesnek mondható. Harmadik helyen a 16 éves újonc, Viňales áll, 12 egységgel lemaradva Zarco mögött.

Márquez, Márquez, Márquez

Márquez zsinórban harmadszorra győzött

Nem, nem akadt meg a tű, egész egyszerűen csak felsoroltuk az utóbbi három Moto2-es futam győztesét. Úgy látszik, a tavalyi 125-ös világbajnoknak igencsak ínyére van, hogy végre pezsgővel ünnepelhet a pódiumon (tavaly csak a kulacsában lévő víz maradt, mivel még nem volt 18 éves). Pedig az összesítésben élen álló, hazai versenyét futó Stefan Bradl mindent megtett, hogy elsőként intse le a kockás zászló, de a spanyolnak ezúttal sem lehetett megálljt parancsolni.

A harmadik hely négy körrel a vége előtt még Thomas Lüthi kezében volt, de Alex De Angelis visszaszerezte azt, sőt nem sokkal később Lüthi a svájci belharcot is elveszítette, amikor az idei legjobbját nyújtó Randy Krummenacher megelőzte őt.

Ha Marc Márquez a nyári szünetet követő, brnói versenyt is megnyeri, beállítja Toni Elías tavalyi rekordját, aki négy egymást követő Moto2-es versenyt nyert meg Sachsenring, Brno, Indianapolis, Misano sorrendben.

A legboldogabb második

Az időmérő edzések után az összes érintett MotoGP-s versenyző úgy nyilatkozott, hogy ötfős csata várható az élen. Nem is tévedtek, hisz a verseny első harmadában Casey Stoner, Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa, Marco Simoncelli és Andrea Dovizioso szorosan követték egymást. Féltávnál Lorenzo átvette az első helyet Stonertől, Lorenzót pedig Pedrosa fosztotta meg a vezető szereptől hét körrel később, majd szépen lassan el is nyúlt a többiektől.

Stoner és Lorenzo ezután a második helyért harcolt, amit végül a spanyol szerzett közvetlenül a leintés előtt. meg a célra fordító kanyarban véghezvitt előzésének köszönhetően. De nemcsak ez az egy csata adott okot a körömrágásra, sőt! A leszakadó Simoncellire és Doviziosóra négy körrel a vége előtt Ben Spies is felzárkózott, mi több, az utolsó körben megelőzte Sic-et, akinek így egy hatodik hellyel kellett beérnie.

A következő hármas szintén szoros befutót produkált Álvaro Bautista, Nicky Hayden és Valentino Rossi sorrendben (125 ezreden belül intették le őket!), akik a táv kétharmadában végig gyilkolták egymást. Sokáig Colin Edwards is a nyomukban volt, de érdemben nem tudott beleszólni a küzdelembe.

Héctor Barbera, Karel Abraham, Randy dePuniet és Cal Crutchlow szintén komoly harcot vívott az utolsó körökben a 11. helyért, őket, négyüket csak fél másodperc választotta el a leintéskor.

A sachsenringi helyszín 1998-ban került vissza a naptárba, azóta csak Valentino Rossinak sikerült két egymást követő évben is futamot nyernie itt. Egészen mostanáig, hiszen Dani Pedrosa ezen a hétvégén beállította ezt a csúcsot. Bár a sérülése még mindig hátráltatja, ez a pálya kedvezett  neki, mert a sok balos kanyar tehermentesíti a sérült, jobb vállát.

Ennek ellenére mosolyt nem nagyon lehetett felfedezni rajta  a futamot követően, ahogyan menedzsere, Alberto Puig is inkább tűnt elkeseredettnek, mint nem. Talán a fájdalom az oka Dani vállában, de uraim! Mégis csak  versenyt nyertek!

Stoner szintén nem repesett a boldogságtól, ami érthető,  hiszen Lorenzo előzésének köszönhetően 15 pontra olvadt összetettbeli előnye a spanyollal szemben, pedig ha ő ér előbb célba, most 23 egységnyi különbséggel állna az élen. Tudta ez Lorenzo is, aki úgy ünnepelte második helyét, mintha legalábbis a versenyt nyerte meg. Hát igen, már tavaly is kiderült a
mallorkairól, hogy pszichikai hadviselés terén sem teljesít rosszul.

A kiskategória indulói már nyári pihenőjüket töltik az augusztus 14-i brnói viadal előtt, a nagyokra azonban vár még egy forduló most hétvégén a kaliforniai Laguna Secában.

Címke: , , , , , , ,

One Comment

1. […] Nos, a spanyol jelenleg is dominál a mezőnyben, habár Zarco egyre jobban szorongatja őt. A legnagyobb kérdés mégsem a bajnoki cím sorsa, hanem hogy összejön-e végre a franciának az első futamgyőzelem hat második helyet követően. (Zarco idei kálváriájáról korábban már szóltunk.) […]