37. Debrecen Város Nagydíj: Salakmotoros Verseny | Grid Girls - Hostess, Modell, Szexy lányok, képek, videók, rendezvények, magazin, promoció
37. Debrecen Város Nagydíj: Meghívásos Salakmotoros Verseny

2011. augusztus 24. szerda

Az elmúlt hétvégét kis családommal Debrecenben töltöttem a rokonaimnál. Augusztus 20-án Debrecent szinte mindenki a Virágkarnevállal köti össze. Nekem azonban, unokahúgom férjének köszönhetően, más élmény jutott idén, ami az egyébként pompás karnevált számomra felülmúlta.

Augusztus 20-án délután négy órakor kezdődött Debrecen Város Nagydíja a Speedway SE gázvezeték utcai salakpályáján. Mint motoros, aki már járt nézőként különféle versenyeken, érdeklődéssel néztem a verseny elé, de különösebben nagy várakozás nem volt bennem. Jött az első meglepetés: alig lehet megközelíteni a helyszínt, majd miután bejutottunk nem lehetett helyet találni…

Aztán az első futam, az egyhengeres motorok hangja, a kipörgő kerekekről közénk repülő salak, a látvány és a közönség hihetetlen hangulata annyira elragadott, hogy még most is borsózik a hátam, ha visszaidézem a fotók alapján az élményt!

Mint minden rendes motorsport rendezvényen, a csinos lányok jelenléte itt is kötelező elem, a rajt előtt ők fokozzák az utolsó perceket. 😉 Ezek után úgy véltük a kollégákkal, hogy nem hagyhatjuk ki egy rövid beszámoló elkészítését!

„A Debrecen Speedway SE motorosa Tabaka József megvédte címét és immár 3. alkalommal vihette haza Debrecen Város Nagydíjának trófeáját!

Nagyszerű és szépszámú közönség előtt óriási hangulatban 37. alakalommal került megrendezésre a Debrecen Város Nagydíja salakmotoros meghívásos verseny. A közel azonos képességű versenyzők tudását mi sem bizonyítja jobban, hogy a verseny végére csak 1-2 pontos különbségek voltak a motorosok között! A kiegyensúlyozott és erős mezőnyben hatalmas küzdelemben végül Tabaka József tudott győzedelmeskedni! Józsinak harmadjára sikerült elnyernie Magyarország legnagyobb presztizsű és Európában is nagy hírű meghívásos viadalát.

A második legjobb magyar a kétszeres augusztus 20-i verseny győztes Magosi Norbert a 4. helyen-, a Debrecen Speedway SE motorosa Szatmári László a 10. helyen végzett. A szintén kétszeres augusztus 20-i győztes Stefáni Attila a 13. helyet-, a fiatal gyulai motoros Benkő Roland a 15. helyet tudta megszerezni. A Debrecen Speedway SE harmadik felnőtt motorosa Papp Péter tartalékként kétszer tudott starthoz állni és pont nélkül zárta a versenyt.

Ezen a megmérettetésen először adták át a viadal díjkiosztója után, a közelmúltban elhunyt szlovén születésű kiváló magyar motoros Ferjan Matej emlékére készített vándordíjat. Ezt a kupát a nap legjobb magyar versenyzőjének ajánlotta fel Péntek Ildikó, amelyet szintén Tabaka Józsi vihetett haza.