A MotoGP legutóbbi futamai: Katalán nagydíj, Brit nagydíj | Grid Girls - Hostess, Modell, Szexy lányok, képek, videók, rendezvények, magazin, promoció
Akiről év eleje őta álmodoztak_Paris Hilton kisasszony_k

MotoGP: Törések és áttörések

2011. június 25. szombat

Még csak hat futamon vagyunk túl a tizennyolcból, de már annyi minden történt, hogy az ember néha úgy érzi, máskor egy szezon alatt nincs ennyi esemény.
A Le Mans-i hétvégét két hetes szünet követte, majd 11 nap alatt két verseny is lezajlott. Catalunyában, majd Silverstone-ban is törtek a csontok, miközben rekordok dőltek, és nagy sorozatok szakadtak meg. Következzen egy kis visszatekintés az elmúlt két futam történéseiről.

A Katalán Nagydíj

Nagy meglepetést nem okozott a Repsol csapat, amikor bejelentették, hogy Dani Pedrosa, aki Le Mans-ban ismét vállát törte, távol marad a Katalán Nagydíjtól. Balesetének okozóját, Marco Simoncellit a versenyigazgatóság újabb raportra hívta, miközben életveszélyes fenyegetést kapott egy, a Team Gresinihez érkező levélben. Atrocitás szerencsére nem érte, és a beszélgetés sem járt újabb szankcióval.

Lorenzo a Sagrada Familiánál bemutatózott a Katalán Nagydíj előtt

Lorenzo a Sagrada Familiánál bemutatózott a Katalán Nagydíj előtt

Sic ezek után a legstílusosabb válasszal állt elő: megszerezte első MotoGP-s pole pozícióját, mindössze 16 ezreddel Casey Stoner előtt. Jorge Lorenzo a harmadik helyre kvalifikált, míg Valentino Rossi a hetedikre, ami a Ducatihoz való igazolása óta a legjobb időmérőn nyújtott eredménye.
A Moto2-eseknél Stefan Bradl ismét a leggyorsabb volt szombat délután, így zsinórban ötödik rajtelsőségét is megszerezte. Ez utoljára Toni Elias-nak sikerült a középső géposztályban, még 2003-ban. Az első sorba ezúttal Aleix Espargaro és Yuki Takahashi fért be a német mellé.
A 125-ösöknél spanyol hármas indulhatott az élről, Nico Terol, Héctor Faubel, Maverick Viňales sorrendben.

A vasárnap legnagyobb durranása kétségkívül Paris Hilton kisasszony látogatása volt, akiről nem volt nehéz megállapítani, hogy épp merre jár, hiszen kamerák, fényképezőgépek és mobiltelefonok hada kísérte minden lépését. Egészen a nyolcadliteresek parc ferméjéig, és onnan a díjkiosztóhoz, ahol „versenyzőjét” Viňalest ünnepelhette, aki második lett, bár harmadikként intette le a kockás zászló.
Történt ugyanis, hogy a verseny végére test-test elleni küzdelem alakul az első helyért Johann Zarco és Nico Terol között, melyből előbbi jött ki győztesen. A befutó előtt a francia azonban finoman kitessékelte a pályáról a spanyolt, amit a versenyigazgatóság szinte azonnal 20 másodperces büntetéssel „jutalmazott”, így Zarco végül hatodik lett.
Terolnak ez volt a 14. dobogós helyezése zsinórban, ezzel beállította Carlo Ubbiali rekordját.

A Moto2-eseknél izgalmakban és látványos bukásokban sem volt hiány. Yuki Takahashi és Thomas Lüthi kettőse a 6. körben akadt össze. A svájcit ledobta magáról a motor, a nyakán motorozó japán pedig nem tudta elkerülni az ütközést. Nyolc körrel a vége előtt Bradl, Simón, Sofuoglu, Aleix Espargaró, Aegerter, Márquez volt az első hat sorrendje. A következő kör igen eseménydúsra sikeredett: Dominique Aegerter motorjának eleje elment az ötös kanyar féktávjánál, így egy újabb svájcinak ért véget a futam a kavicságyban. Alig több mint fél perccel később Sofuoglu hátulról felöklelte Simónt, aki hihetetlen tempóval repült le a motorról.

Simón lába előtte-utána

Simón lába előtte-utána

Azóta már tudjuk, Simón sípcsont- és szárkapocscsont-törést szenvedett. Amit továbbra sem értek, vajon mennyi adrenalin dolgozhatott benne, hogy hosszasan álldogált az eset után a gumifalnak támaszkodva…
A fentieknek köszönhetően Marc Márquez, aki az 5. rajkockából indult, de később 11. is volt, hirtelen a második helyen találta magát, míg Espargaró a harmadikon.
Aki mindezekből semmit sem érzékelt, az Stefan Bradl, aki végig vezette a versenyt, majd megszerezte idei harmadik futamgyőzelmét.

Edwards csavarozott jobb válla

Edwards csavarozott jobb válla

A MotoGP-sek egyébként sem túlzsúfolt mezőnye pénteken még tovább fogyatkozott, köszönhetően Colin Edwards esésének, pontosabban az esés során elszenvedett kulcscsonttörésének. Az amerikait szombat reggel már meg is műtötték, egy vassal és hét csavarral rögzítették a jobb vállát. Facebookos posztolásait elnézve jól viselte a történteket, olyannyira, hogy vasárnap reggel versenyre jelentkezett (!!!), de nem kapta meg az engedélyt. Puffogott is miatta rendesen, hiszen ezzel 142 verseny óta tartó sorozata szakadt meg, ami a megszakítás nélküli rajthoz állást illeti.

Maga a futam nem sok izgalmat tartogatott. Lorenzo ugyan remekül kapta el a rajtot, de dicsősége csak a második körig tartott. Stoner ezután átvette a vezetést, amit többet nem is adott ki a kezéből. A harmadik helyen Ben Spies ért célba, őt Dovizioso, Rossi és Simoncelli követte.
Randy De Puniet pechsorozata tovább tart. Ezúttal Hiroshi Aoyama lökte őt ki még a verseny elején, így a franciának továbbra is csak egy célba érése van az idén.

A Brit Nagydíj

A Brit Nagydíj hőse_Colin Edwards

A Brit Nagydíj hőse_Colin Edwards

Pár nap pihenő után már Silverstone-ban gyűlt össze a MotoGP mezőnye. Miközben Colin Edwards hat nappal a műtétje után már motorra is ült, addig Dani Pedrosa továbbra is távolmaradását jelentette be a futam előtt. A magyarázat, hogy az átlagosnál kisebb vassal és csavarokkal rögzítették Le Mans-ban eltört jobb vállát, ezért a szokásosnál lassabb a gyógyulás. Erre azért volt szükség, hogy elkerüljék a keringési problémákat, amik a tavaly, Motegiben sérült bal vállában jelentkeztek.

Crutchlow bal válla az esés után

Crutchlow bal válla az esés után

Ha nem lenne elég a kulcscsont-törésekből, szombaton újabb esettel gazdagodtunk. A hazai versenyét nagy reményekkel váró Cal Crutchlow az időmérő harmadik körében bukott a kettes kanyarban. Így már csak 15-en várták a vasárnapi versenyt a királykategóriában, azaz a célba érés biztos pontszerzést jelentett.
Az áttörések sorát Maverick Viňales nyitotta a hétvégén, aki élete hatodik világbajnoki megmérettetésén megszerezte első pole pozícióját Nico Terol és Johann Zarco előtt a 125 kcm-es géposztályban. Utóbbi először kvalifikált az első sorba karrierje során.
Marc Márquez szintén első alkalommal várhatta az egyes rajtkockából a Moto2-esek versenyét. Az idény eddigi összes középső kategóriás rajtelsőségét megszerző Stefan Bradl ezúttal harmadik lett az időmérőn Scott Redding mögött.
Viňales egyébként a harmadik legfiatalabb „poleman” a sorozat történetében Marco Melandri és Marc Márquez után.
A nap embere címet kétségtelenül Colin Edwards érdemelte ki, aki nemcsak motorra ült, de nyolc nappal a műtétje után a nyolcadik helyre kvalifikált.
Karel Abraham szintén nagyot alkotott, hatodik rajtpozíciója élete legjobbja a legnagyobbak között, de ami ennél is nagyobb szó, hogy a legeredményesebb ducatis volt a silverstone-i időmérőn, amit egyébként Stoner nyert meg Simoncelli és Lorenzo előtt.
A nap vesztese Bradley Smith volt, aki az időmérőn motorhiba miatt alig tudott néhány kört motorozni, így a 28. helyről várta a másnapi versenyt. Ráadásul szembemotorozott a boxutcában, amiért 1000 eurós bünti volt a jutalma.

A hideg és esős vasárnapon a Moto2-esek futották az első versenyt. Bradl a harmadik körben átvette a vezetést Reddingtől. A németet ezután csak Mattia Pasini tudta megszorongatni, aki a hatodik körben a 16-os kanyar féktávjánál kicsúszott. Bradl első helyét innentől senki sem veszélyeztette. A nap versenyét Smith futotta, aki már az első kör végén 13. (!) volt, a harmadikban már 8., majd a tizenegyedik körben Sofuoglu kicsúszása után átvette a 2. helyet, amit a leintésig meg is tartott. A dobogó legalsó fokára Michele
Pirro állhatott fel, életében először, aki szintén első Moto2-es szezonját futja.

Kettős Repsol Honda siker Silverstone-ban

Kettős Repsol Honda siker Silverstone-ban

A MotoGP kategória versenye csak az esőnek köszönhetően nem fulladt újfent teljes unalomba. Az első hely sorsa már a második körben eldőlt, amikor Stoner megelőzte csapattársát, Andrea Doviziosót. Mögötte azonban zajlottak az események. Lorenzo a nyolcadik körben mutatott be high-slide esést a 3. helyről. Ezzel komoly sikersorozata szakadt meg, hiszen a 25 verseny után, azaz a 2009-es Maláj Nagydíj óta ez az első alkalom, hogy nem ér célba.
Simoncelli így megörökölte a dobogó legalsó fokát. Első MotoGP-s pódiumához csak annyit kellett volna tennie, hogy biztonságban behozza a motort. De ő harcba szállt a második helyért Dovival, aminek hozzá híven, esés lett a vége a tízedik körben.
A harmadik hely ekkortól Edwards kezében volt, akit a futam vége felé egyre jobban megközelített honfitársa, Nicky Hayden, de a mesébe illő eredménybe ő sem tudott belerondítani. Edwards ezen a hétvégén ismét bebizonyította, hogy nemcsak nagyszerű versenyző, de hatalmas szíve is van. Sokan a versenyt sem vállalták volna, ő pedig frissen operált vállal harmadik lett!

Valentino Rossi ezen a hétvégén sem találta a megoldást: 13. hely az időmérőn, 6. a versenyen. Valószínűleg nem ilyen hétvégéről álmodott.
Stoner 150. világbajnoki versenyén tehát ismét győzött, ráadásul 2003-óta ő az első hondás, aki három egymást követő versenyt is megnyert (akkor ez Rossinak sikerült). A 27-es rajtszámú ausztrál 27. MotoGP-s sikere után az összetettben is átvette a vezetést Lorenzótól, akinek most 18 pont a hátránya.

A nyolcadliteresek versenyén Jonas Folger és Johann Zarco hamar kimotorozott a képből. A kutam középső etapjában Zarco vezetett, de Folgernek még maradtak tartalékai a végére, így az utolsó négy körben több mint három másodperces előnyre tett szert, így nem fért kétség győzelméhez, ami az első volt karrierje során. Zarco második helye szintén élete legjobbja.
A harmadik helyen Héctor Faubel ért be (Viňales-szel harcolt, de a fiatal spanyol elesett), akinek a 125-ös géposztályba való visszatérése után ez az első dobogós helyezése. A spanyol utoljára 2009-ben végzett az első háromban a Francia Nagydíj 250 kcm-es futamán.

A bajnokság állása hat futam után

MotoGP

1.         Casey STONER (ausztrál, Honda)               116 pont
2.         Jorge LORENZO (spanyol, Yamaha)          98
3.         Andrea DOVIZIOSO (olasz, Honda)           83
4.         Valentino ROSSI (olasz, Ducati)                  68
5.         Dani PEDROSA (spanyol,Honda)                61
6.         Nicky HAYDEN (amerikai, Ducati)              60

Moto2

1.         Stefan BRADL(német, Kalex)                    127 pont
2.         Simone CORSI(olasz, FTR)                         65
3.         YukiTAKAHASHI (japán, Moriwaki)        56
4.         AndreaIANNONE (olasz, Suter)                 49
5.         Julian SIMON(spanyol, Suter)                     49
6.         Thomas LUTHI(svájci, Suter)                      48
7.         BradleySMITH (brit, Tech 3)                      47
8.         Marc MARQUEZ(spanyol, Suter)               45
9.         Alex DEANGELIS (San Marino-i, Motobi)42
10.       Michele PIRRO(olasz, Moriwaki)                37

125GP

1.         NicolasTEROL (spanyol, Aprilia)                128pont
2.         Jonas FOLGER(német, Aprilia)                   93
3.         Johann ZARCO(francia, Derbi)                   83
4.         SandroCORTESE (német, Aprilia)              81
5.         EfrenVAZQUEZ (spanyol, Derbi)              68
6.         MaverickVIÑALES (spanyol, Aprilia)        65
7.         HectorFAUBEL (spanyol, Aprilia)              48

Címke: ,

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Sidebar

Shopmanager.hu